Big data – jak zacząć?

Big data to hasło, które oznacza przede wszystkim zmienne, duże i różnorodne zbiory danych. Przetwarzanie tego typu danych wcale nie jest proste, a ich analiza zdecydowanie należy do tych trudniejszych. Przez stopień skomplikowania nie warto jednak rezygnować z tego typu analizy, gdyż często prowadzi ona do zdobycia nowej, przydatnej wiedzy. Coraz częstszym hasłem, które pojawia się w wielu wyszukiwarkach jest „big data jak zacząć?”, co wskazuje na rosnącą popularność tej metody analizy danych. Hasłem „Big data” określa się również pewien problem z dużą ilością danych, która sprawia, że czekasz na dane lub wygenerowanie raportu dłużej, niż przez minutę. Jeśli chcesz pokonać ten problem, potrzebny Ci będzie Snowflake.

Czym jest Snowflake?

Snowflake to niezbędna rzecz, jeśli zaczyna przytłaczać Cię liczba danych, ale czym ona właściwie jest? To ultraszybka i w pełni bezpieczna analityczna baza danych w chmurze. Dzięki tej technologii całkowicie odmieni się Twoje myślenie o hurtowniach danych. Snowflake pozwala na analizę naprawdę dużego zbioru danych ilościowych w czasie rzeczywistym. Jego zdecydowanym plusem jest brak limitów zarówno w ilości przetwarzanych danych, jak i liczby jednoczesnych użytkowników. Snowflake’a można dopasować do potrzeb firmy, ponadto obsługuje on także zapytania SQL, dzięki czemu jest zintegrowany z takimi rozwiązaniami do budowy raportów, jak Qlik, Power BI czy Tableau. Poza tym, Snowflake jest również kompatybilny z systemami ETL, między innymi takimi jak Alteryx, umożliwiający przetwarzanie procesów bezpośrednio w bazie analitycznej.

Big data to dane, których nie warto się bać, a nauczyć, jak na nich pracować, gdyż ich wykorzystanie może dać wspaniałe wyniki w firmie. Zachęcamy do współpracy z Astrafox, które pomoże Wam we wdrożeniu wszystkich potrzebnych oprogramowani do pracy z takim rodzajem danych, dzięki czemu praca z dużą liczbą danych przestanie być dla Was czarną magią.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*